library_music

> Happy Hours+ Kultúra+ Turizmus

A Liget Budapest Projekt nyert barcelonában

today2026.03.12. 12

Háttér
share close

A Városliget ismét bizonyította, hogy a budapesti turizmus egyik legkiemelkedőbb helyszíne

a Barcelonai Creative Tourism Awards gálán elnyerte a legjobb kreatív és fenntartható turisztikai negyed díjat. Az interjúban Györgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója mesél a tízéves fejlesztés eredményeiről, a rekord látogatószámról és a zöld területek folyamatos megújításáról.

„Éves szinten több mint 10 millió egyedi látogató érkezik a Városligetbe.”


A Jazzy Rádió FM90.9 Happy Hours műsorában Jazzkovács László beszélgetett Györgyevics Benedekkel, a Liget Budapest projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatójával. A beszélgetés központi témája az újabb rangos nemzetközi elismerés volt:

a Barcelonai Creative Tourism Awards díjátadón a Liget Budapest projekt kapta a legjobb kreatív és fenntartható turisztikai negyed címet.

Ez nem az első díj, amit a projekt hazahozott, de különösen kedves, mert egy több mint tizenöt éve alapított, komoly nemzetközi megmérettetésen született, ahol több mint kétszázhúsz projektet bíráltak el húsznál is több országból.

A zsűri éppen azt értékelte, amit a Városliget tíz évvel ezelőtt kitűzött maga elé: a történelmi park hagyományait tiszteletben tartó, mégis modern, ikonikus kulturális épületeket és a rekreációs területek megújítását. Ilyen épületek a Magyar Zeneháza és a Néprajzi Múzeum, amelyek már önmagukban is vonzzák a látogatókat, de a bennük rejlő tartalom még izgalmasabbá teszi őket. A Szépművészeti Múzeum megújított kiállításaival együtt ezek az intézmények igazi turista mágnesekké váltak Budapest szívében.

A számok magukért beszélnek.

Évente több mint tízmillió egyedi látogató érkezik a Városligetbe

Ebbe beleértve azt is, aki egy ködös novemberi délután sétáltatja a kutyáját, és azt is, aki jegyet vált egy időszaki kiállításra. A pontos adatok még lenyűgözőbbek: a Szépművészeti Múzeumban 2018-as újranyitása óta több mint hárommillióan jártak, a Magyar Zeneházában közel négymillióan, a Néprajzi Múzeum pedig már tavaly óta állandó kiállítással büszkélkedhet, és több mint másfél millió látogatót vonzott. Ezeknek a látogatóknak a jelentős része külföldről érkezik, így a Liget valóban hozzájárul Magyarország turizmusához.

A díj elnyerésének menete sem volt véletlen. Nem minden nemzetközi elismerés pályázati rendszerben indul, sokszor nemzetközi adatbázisok alapján hívják fel a figyelmet a projektre. A Városliget Zrt. ezúttal is úgy döntött, vállalja a megmérettetést, mert büszke arra, amit az elmúlt évtizedben létrehoztak. A versenytársak között ott volt a Francia Riviéra, Cannes vagy éppen a Húsvét-szigetek – valódi turista mágnesek. A zsűri mégis a Városliget átfogó megújítását és fenntartható turisztikai jellegét emelte ki.

Sokan emlékeznek még arra, hogy a projektnek volt egy vélt Achilles-sarka: a zöld területek kérdése.

Györgyevics Benedek azonban egyértelműen cáfolja, hogy a fejlesztések leálltak volna. Csak az elmúlt évben százharminc lombos fát ültettek el, és a zöld fejlesztés folyamatos. A park élő organizmusa, ahol a növényeknek életciklusuk van, ezért a fenntarthatóság jegyében ugyanolyan minőségű zöld felületeket ígérnek öt vagy tíz év múlva is, mint az átadás pillanatában. Ez folyamatos fenntartást, működtetést és üzemeltetést jelent.

A munkálatok jelenleg félúton járnak.

Az Ajtósi Dürer sortól indulva újabb attrakciókat és területeket újítanak meg, az állatkerti körút, a cirkusz és a fővárosi állatkert felé haladva. Idén újabb részek kapnak teljesen új arculatot: sétányok, pihenőhelyek, irányítótáblák, öntözőberendezések épülnek, hogy a Városliget valóban magas minőségű pihenőparkként szolgálhassa a látogatókat. Aki azt hitte, a projekt már kilencven százalékban kész, tévedett – még bőven lesz miről beszélni a következő interjúkban is.

A Liget Budapest projekt ezzel a díjjal is bizonyította, hogy a kreatív turizmus és a fenntarthatóság nem üres szólam.

A budapestiek és a világ turistái egyaránt profitálnak belőle: egy élhető, zöld, kulturálisan gazdag városrészt kaptak, amely évről évre vonzza az érdeklődőket. A siker nem véletlen, hanem tudatos, hosszú távú tervezés eredménye, amely a történelmi hagyományokat ötvözi a modern igényekkel.


  • Milyen díjat nyert pontosan a Liget Budapest projekt? A Barcelonai Creative Tourism Awards gálán a legjobb kreatív és fenntartható turisztikai negyed díjat kapta, több mint kétszázhúsz nemzetközi projekt közül.
  • Mennyi látogatót vonz évente a Városliget? Több mint tízmillió egyedi látogató érkezik ide évente, akik közül sokan a megújított múzeumokban és kulturális intézményekben fordulnak meg.
  • Folytatódnak-e a zöld fejlesztések a parkban? Igen, az elmúlt évben százharminc lombos fát ültettek, és a munkálatok félúton járnak, újabb területek kapnak megújulást.

Kapcsolódó tartalmak:

Rákosrendező átalakul: parkok, lakások és új városrész
Margó irodalmi fesztivál 15 éves jubileuma
Liget Budapest Projekt: rangos nemzetközi turisztikai díjat nyert a Városliget
A legjobb kreatív és fenntartható turisztikai negyed díját nyerte a Liget Budapest

Írta: Jazzy Rádió

Rate it

Előző bejegyzés

Idus

> LMzem+ Kultúra

Március idusa rejtett története az ókori Rómától 1848-ig

A március idusa sokkal több, mint egy dátum. Ez az ősi kifejezés összeköti a római naptárt Julius Caesar sorsdöntő napjával és a magyar forradalom hőseivel, akik tudatosan választották ezt a nevet, hogy világtörténelmi jelentőségűvé tegyék március 15-ét. Egyetlen szó, ami összeköt minket a világtörténelemmel. A március idusa kifejezés minden évben előkerül március 15. környékén, amikor az egész ország a szabadság és a forradalom emlékét ünnepli. De vajon gondoltál már arra, […]

today2026.03.12. 14