Márkamonitor

Mai vendégünk több évtizede foglalkozik szervezetek, közösségek rejtett hálózatainak, informális kommunikációjának feltárásával. AZ ELTE BTK magyar nyelv és irodalom, valamint könyvtári informatika szakán végzett, majd a Pécsi Tudományegyetem Szociálpszichológia Doktori Programjában szerzett PhD fokozatot.
 
Beszélgetésünk kiindulópontja a pletykakutatás, amit nagyon sokan mindmáig Szvetelszky Zsuzsanna nevéhez kötnek. Mi az a pletyka, és mit kutat a pletykakutató? Innen lépünk tovább a vállalati szféra felé: kommunikáció a vállalaton belül, informális viszonyok. Harmadik nagy témánk pedig a márkánk és a pletyka, illetve ezzel összefüggésben a social mediában terjedő, megalapozott vagy megalapozatlan állítások.
Beszélgetésünk végén pedig váltunk pár szót az idei Márkaépítés konferenciáról, amelynek címe: Storytelling a digitális korban.
A rendezvényen Szvetelszky Zsuzsanna is előad. A mesterséges intelligencia térhódításával és az algoritmusok uralta világban felmerül a kérdés: mitől marad emberi a történetmesélés? Az előadás arra keresi a választ, hogy a storytelling hogyan őrizheti meg emberi lényegét egy olyan korban, amikor a gépek is mesélnek. Három kulcselem köré épül az előadás. Személyesség: hogyan formálják a saját élményeink és érzéseink az igazán hatásos történeteket? Kreativitás: mit tud az emberi elme, amit az algoritmusok nem? Aktualitás: miért fontos, hogy a történetek rezonáljanak a jelen kihívásaival és lehetőségeivel?

Műsorvezetők

Szakács László
Szakács László